Tudengil tuleb kirjutada kaks ülesannete kontrolltööd, mida hindab harjutustunni õppejõud. Mõlema töö eest on võimalik saada max 100 punkti. Ülesannete tööd peavad olema tehtud minimaalsel nõutaval tasemel: mõlemad tööd vähemalt 50p või kahe töö summa vähemalt 111p. Esimene ülesannete töö toimub orienteeruvalt semestri keskel ja teine töö semestri auditoorse osa lõpus. Kokkuleppel õppejõuga on võimalik teha parandustöid, seejuures on võimalik 1 kord parandada ka minimaalsetele nõuetele vastava töö tulemust. Parandustööde sooritamise tähtaeg on põhieksamisessiooni lõpp.

 

Põhieksamit asendavad kaks teooria kontrolltööd (ehk kollokviumit), mida hindab loengu õppejõud. Neid on võimalik sooritada semestri auditoorse osa jooksul: 1. teooria töö ca 8. nädalal ja teine ca 16. nädalal. Täpsemad ajad lepitakse loengus kokku. Mõlemat tööd on võimalik 1 kord parandada. Parandustööd toimuvad põhieksamisessiooni ajal. Mõlemas teooria kontrolltöös on võimalik valida kahe variandi vahel: A(lihtsam variant) ja B(keerulisem variant). A variandi küsimused on koostatud vähendatud programmi põhjal ja B variandi küsimused täisprogrammi põhjal. A variandi eest on võimalik saada max 65 punkti ja B variandi eest max 100 punkti. Miinimumtaset teooria tööde puhul ei ole (arvesse lähevad kõik tulemused alates 1p).

 

Hinnatud kontrolltööd tagastatakse tudengitele ja need on soovitav (kuid mitte kohustuslik) alles hoida kuni õppeaine hinne on välja pandud.

 

Õppeaine hinne kujuneb 4 kontrolltöö (2 ülesannete töö ja 2 teooria töö) punktide summeerimise kaudu järgnevalt:

 

0-200p - "0",    201-240p - "1",    241-280p - "2",   281-320p - "3",   321-360p - "4",   361-400p - "5".

 

Nagu eespool öeldud, on positiivse hinde (vähemalt 1) saamiseks vajalik ka ülesannete tööde sooritus nõutaval tasemel (mõlemad tööd vähemalt 50p või kahe töö summa vähemalt 111p). Registreerunud tudengid, kes ei ole kirjutanud ühtegi kontrolltööd, saavad hindamislehele "mitteilmunud".

 

Tudengil on võimalik õppeaine hinnet parandada lisaeksamil. Selle kohta saab infot siit. 

 

Kontrolltööle tuleb kaasa võtta paber, kirjutusvahend ja pildiga isikuttõendav dokument. Kontrolltöö ajal võivad laual olla vaid paber, kirjutusvahend ja küsimustik. Kõik ülejäänud asjad (sh konspektid, mapid, kotid, joped, mobiiltelefonid, arvutid jms) tuleb kontrolltöö ajaks laualt ära panna. Igasugune spikerdamine on muidugi keelatud ja viib kontrolltöö tühistamisele, sõltumata sellest, kui suur osa tööst on maha kirjutatud.

 

NB! Ülikoolis kehtib üldine nõue, et tudeng peab ainet õpetava instituudi juures ennast aine kuulajaks registreerima. Matemaatilise analüüsi kuulajaks saab end registreerida harjutustundides. Seetõttu peavad kõik deklareerinud üliõpilased end harjutustundide rühmades registreerima.

 

Üldjuhul peab tudeng tulema teooria kontrolltööd kirjutama koos selle rühmaga, mille harjutustunnis ta on end registreerinud. Kui oma rühma aeg ei sobi, on võimalik tulla tööd kirjutama koos mõne teise rühmaga, kuid selles tuleb õppejõuga eelnevalt kokku leppida.

 

Edukat aine omandamist!

 

Jaan Janno